Obrovský úspěch našich basketbalistů

Našim basketbalistům se podařil další husarský kousek, když si přesně po roce zahráli opět celorepublikové finále Sportovní ligy základních škol o pohár ministra školství v Karlových Varech. Cesta do karlovarského finále byla dlouhá a vedla přes čtyři kvalifikační turnaje. Po prvních dvou turnajích jsme se po vítězství nad ZŠ Englišova v poměru 42:20 stali okresními přeborníky. Také krajským finále, které hostila Ostrava, se naši chlapci prohnali jako hurikán bez jediné porážky a finálovým vítězstvím 29:9 nad basketbalisty z Havířova se stali krajskými přeborníky. Ostravské vítězství nás posunulo na kvalifikaci o republikové finále. Kvalifikační turnaj se odehrál v kroměřížské sportovní hale.

Naši basketbalisté opět ani jednou nezaváhali a po jasném vítězství  43:18 nad základní školou z Prostějova se o jediné postupové místo utkali s borci z místní ZŠ. Těžké utkání za vydatné podpory našich fanoušků jsme zvládli v poměru 25:18 a zaslouženě postoupili do celorepublikového finále. Na finále do dalekých Karlových Varů se náš neúplný tým vydal společně s fanoušky, kteří našim borcům vytvářeli při všech zápasech vynikající atmosféru. I přes tuto podporu, se nám nedařilo podle našich představ a výsledkem byly tři těsné porážky. I přes tento neúspěch si naši hráči a fanoušci pobyt ve Varech užili. Být šestí ze všech základních škol z celé republiky je jistě obrovským sportovním úspěchem. Tento úspěch nás těší o to víc, že se naše škola do republikového finále probojovala již potřetí během posledních pěti let a z toho dvakrát naši chlapci přivezli dokonce medaili. Chlapcům mockrát děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy, ale také našeho města.

Plán akcí na leden 2022

• Zimní sporty trochu jinak – akce ŠD

• Přednáška a diskuze na téma: „Fascinující mikrosvět“ 8. A a 8. B s fyzikem mikročástic ze Slezské univerzity v Opavě

• Zdobení stromků pro zvířátka – akce ŠD