Hliněná paráda

V úterý 30. 4. pořádala naše školní družina již 9.ročník soutěže v keramickém tvoření Hliněná paráda. Letos se nás zúčastnilo 10 škol, tedy celkem 40 dětí, které tvořily z hlíny na téma:“Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá, hladíme jim srst i peří a oni nám lásku věří“. Na pracovních stolech byli k vidění sloni, veverky, prasátka, pejsci, ryby, celé minizoo, farmy, paseky s lesními zvířátky….Kolektivním způsobem bylo rozhodnuto o vítězích: 3 dvojice dětí z každé kategorie (kategorie A 1.-2.třída a B 3.-4.třída), které získaly nejvíce hlasů od přítomných p.vychovatelek se umístily v zlatém pásmu, ostatní v pásmu stříbrném. Letošní ročník byl pro naši družinu velmi úspěšný a děvčata (Agátka Macháčková, Natálka Krejčí, Agátka Luzarová a Nikolka Lichá z keramického kroužku) dostala za své výtvory nejvíce hlasů a spolu s dalšími vyhrály. Velmi jim gratuluji a děkuji za účast a předvedené výkony. Všechny děti byly za své úsilí odměněny keramickou medailí, balíčkem sladkostí, diplomem a zlatí ještě zlatou glazurou do kroužku. Naše hosty  jsme pohostili minerálkou a makovým závinem a za rok se budeme těšit na děti v jubilejním 10. ročníku Hliněné parády. Děkujeme za návštěvu a tvůrčí nadšení dětem z ŠD: Vrchní, Šrámkové, Chlebičova, E.Beneše, Otické, Raduně, Kylešovic, Mařádkové, T.G,Masaryka a samozřejmě našim.

Výsledky:

Kategorie A (1.-2. třída) zlaté pásmo:

B.Němcová, Kylešovice, Chlebičov

Kategorie B (3.-4. třída) zlaté pásmo:

B.Němcová, Mařádkova, Chlebičov

Ostatní zúčastnění pásmo stříbrné.

Plán akcí na leden 2022

• Zimní sporty trochu jinak – akce ŠD

• Přednáška a diskuze na téma: „Fascinující mikrosvět“ 8. A a 8. B s fyzikem mikročástic ze Slezské univerzity v Opavě

• Zdobení stromků pro zvířátka – akce ŠD