Velká cena malých zoologů 2023

Také v letošním roce jsme se zúčastnili v ZOO Ostrava tradiční soutěže Velká cena malých zoologů. Letošní téma bylo atraktivní a znělo: „Proč by se Karkulka neměla šelem bát.“ Do prvního kola vědomostní soutěže, v němž se utkalo 82 týmů, se připravovaly dva týmy z naší školy sestavené z žáků čtvrtých a pátých tříd, kteří mají nejen zájem o přírodu, ale také jim nevadí pohyb. První kolo zvládly oba naše týmy výborně! Umístily se na 5. a 7. místě. Do finálového kola se probojoval ovšem jen ten lepší z nich.
Finále soutěže se konalo v ZOO Ostrava dne 29. září.  Týmy musely plnit různé úkoly – například přiřazovaly stopy zvířat, vyzkoušely si také udělat sádrový odlitek stopy šelmy (rysa), společně zodpověděly na záludné otázky ohledně šelem. Při úkolu, kdy měli žáci zjistit, čím se dané zvíře živilo, mohly děti prozkoumat a osahat jejich lebky. Zajímavý a zároveň také náročný byl úkol na určování zvířat podle zvuků. Ve finále náš finálový tým obhájil své postupové umístění.

Děkuji oběma týmům za přípravu i nasazení v soutěži

Pepíci – Ema Schreierová, Zoe Kovářová, Terezie Harazinová, Matěj Šotek, Adam Jedlička, Ondřej Matušek

K4 šelmy – Júlia Nociarová, Adéla Havrlantová., Adéla Schonová, Ema Vlčková, Amálie Kuchařová, Matěj Cupal, Lukáš Demel