Stužkonoska modrá – recitační soutěž k poctě Petra Bezruče

V úterý dne 26.9. 2023 se naši žáci Verunka a Vojta zúčastnili recitační soutěže konané každoročně u příležitosti  kulturního festivalu Bezručova Opava v Obecním domě. Tato soutěžní akce  je určena žákům všech opavských základních, a nově v letošním roce,  i středních škol. Jejím cílem je připomenout nejen světový význam díla Petra Bezruče, k jehož odkazu s Opava hrdě hlásí, ale především  rozvíjet dovednost recitace  i uměleckého přednesu mezi školní mládeží. Je třeba říci, že rok od roku je konkurence větší,  texty zvolené jednotlivými recitátory lepší a rovněž úroveň připravenosti dětí na stále vyšší úrovni. V kategorii určené žákům základních škol, letos  mimořádně dobře obsazené, se naše děti výborně prosadily, když Verunka obsadila celkově první místo a Vojta skončil na čtvrté pozici.

Je krásnou a milou „povinností“ předvést své umění na slavnostním Večeru vítězů, který se pravidelně koná a je přístupný široké veřejnosti  od 18 hodin v Památníku Petra Bezruče, kde vítězové jednotlivých kategorií mají možnost ukázat, co se naučili.

Verunce i Vojtovi patří velké poděkování za reprezentaci školy a  obrovské blahopřání ke krásnému výsledku.