Boženy Němcové 2
Pohádkový svět

Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Stužkonoska modrá – recitační soutěž k poctě Petra Bezruče

V úterý dne 26.9. 2023 se naši žáci Verunka a Vojta zúčastnili recitační soutěže konané každoročně u příležitosti  kulturního festivalu Bezručova Opava v Obecním domě. Tato soutěžní akce  je určena žákům všech opavských základních, a nově v letošním roce,  i středních škol. Jejím cílem je připomenout nejen světový význam díla Petra Bezruče, k jehož odkazu s Opava hrdě hlásí, ale především  rozvíjet dovednost recitace  i uměleckého přednesu mezi školní mládeží. Je třeba říci, že rok od roku je konkurence větší,  texty zvolené jednotlivými recitátory lepší a rovněž úroveň připravenosti dětí na stále vyšší úrovni. V kategorii určené žákům základních škol, letos  mimořádně dobře obsazené, se naše děti výborně prosadily, když Verunka obsadila celkově první místo a Vojta skončil na čtvrté pozici.

Je krásnou a milou „povinností“ předvést své umění na slavnostním Večeru vítězů, který se pravidelně koná a je přístupný široké veřejnosti  od 18 hodin v Památníku Petra Bezruče, kde vítězové jednotlivých kategorií mají možnost ukázat, co se naučili.

Verunce i Vojtovi patří velké poděkování za reprezentaci školy a  obrovské blahopřání ke krásnému výsledku.

Plán školních akcí
Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení