Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Stužkonoska modrá – recitační soutěž k poctě Petra Bezruče

V úterý dne 26.9. 2023 se naši žáci Verunka a Vojta zúčastnili recitační soutěže konané každoročně u příležitosti  kulturního festivalu Bezručova Opava v Obecním domě. Tato soutěžní akce  je určena žákům všech opavských základních, a nově v letošním roce,  i středních škol. Jejím cílem je připomenout nejen světový význam díla Petra Bezruče, k jehož odkazu s Opava hrdě hlásí, ale především  rozvíjet dovednost recitace  i uměleckého přednesu mezi školní mládeží. Je třeba říci, že rok od roku je konkurence větší,  texty zvolené jednotlivými recitátory lepší a rovněž úroveň připravenosti dětí na stále vyšší úrovni. V kategorii určené žákům základních škol, letos  mimořádně dobře obsazené, se naše děti výborně prosadily, když Verunka obsadila celkově první místo a Vojta skončil na čtvrté pozici.

Je krásnou a milou „povinností“ předvést své umění na slavnostním Večeru vítězů, který se pravidelně koná a je přístupný široké veřejnosti  od 18 hodin v Památníku Petra Bezruče, kde vítězové jednotlivých kategorií mají možnost ukázat, co se naučili.

Verunce i Vojtovi patří velké poděkování za reprezentaci školy a  obrovské blahopřání ke krásnému výsledku.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení