Volejbalistky zvítězily v okresním finále

Ve středu 13. dubna proběhlo okresní finále ve volejbale dívek. Deset družstev bylo rozděleno do třech skupin, z nichž do finálové skupiny postoupil pouze vítěz. Naše děvčata se střetla v základní skupině v Kylešovicích s domácí ZŠ a děvčaty ze ZŠ Kravaře. Naše volejbalistky neztratily v obou dvou zápasech ani set a zaslouženě postoupily do finále. Na finále jsme se museli přesunout na ZŠ Edvarda Beneše, kde nás čekaly dva zápasy se ZŠ Englišova a ZŠ Otická. První zápas proti ZŠ Otická se rozhodoval až v tiebreaku, ve kterém byla úspěšnější naše děvčata. Ve druhém finálovém zápase si volejbalistky z „božky“ poradily 2:0 se ZŠ Englišova v poměru 2:0 a po zásluze získaly zlaté medaile. Vítězstvím si děvčata vybojovala postup do krajského finále, které se uskuteční 3. května ve Frýdku-Místku. Děvčatům děkujeme za předvedený výkon a přejeme mnoho štěstí na krajském finále.

Družstvo volejbalistek ZŠ Boženy Němcové: Kiki Mařincová, Barča Cibulková, Terka Fingerhutová , Bětka Pospíšilová, Adélka Ptáčková, Eliška Chlopčíková, Terka Filipová a Adélka Plachká.