Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR ve školním roce 2023-2024

I tento školní rok se žáci 9. tříd zúčastnili soutěže Mladý chemik. Tato soutěž má čtyři kola: školní, krajské, regionální finále a celostátní finále. U 1. kola soutěže (školní) byl vědomostní test, který vypracovalo 10 žáků při hodině chemie. Po vyhodnocení testů postoupily do krajského kola 3 žákyně devátých tříd. Krajské kolo se konalo v prostorách SŠCHP Ostrava. Před samotným regionálním kolem byl pro soutěžící zorganizovaný přípravný kurz ve světě techniky Dolní oblasti Vítkovic. Úkolem žáků bylo vypracovat laboratorní úlohu, zaměřenou na titraci vody – stanovení její tvrdosti. Praktickou část úlohy doplnil krátký test z teoretických znalostí, zápisu rovnic a chemických výpočtů. Do dalšího regionálního kola postoupilo celkem 30 žáků z Moravskoslezského kraje. Jak celá soutěž na regionální úrovni dopadla, jsme se dozvěděli při slavnostním vyhlášení na VŠB, které proběhlo v úterý 30. ledna.  A naše žákyně Veronika z 9. třídy se umístila na krásném 19. místě.

Gratulujeme k tak velkému úspěchu

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení