Hliněná paráda

Ve čtvrtek 26.4. jsme v naší družině uspořádali soutěž v keramickém tvoření, které se zúčastnily děti z keramických kroužků  12 opavských škol. Kromě našich děvčat jsme zde přivítali keramiky z ŠD Otická, Komárov, Vrchní, Mařádkova, Chlebičov, Otice, Kylešovice, Velké Heraltice, E.Beneše, T,G.Masaryka a  z ŠD Šrámková. Děti tvořily z keramické hlíny na společné téma, a to „Květinová fantazie“.  Dětem vyrůstaly po rukama nejrůznější květy, záhony, květinové věnečky….,těžko vybrat nejhezčí. Přesto se rozhodlo a Cenu odborné poroty získali zástupci z ŠD Vrchní (1.-2. třída) a to 8 hlasy ze třinácti a v kategorii 3.-4. třída se umístila s 6 hlasy dvojice z ŠD Šrámkova. Gratulujeme. Všechny děti od nás dostaly diplom, keramickou medajli, drobné sladkosti a k občerstvení výbornou upečenou buchtu a minerálku. Hlavní cenou byla zlatá glazura do keramického kroužku. Děkujeme všem za návštěvu a předvedenou radost z tvoření. V příštím roce nás čeká již devátý ročník.