boženy němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Zkoumavé čtení

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Ohlédnutí za úspěchy žáků naší školy v loňském školním roce

Žáci naší školy se pravidelně účastní různých soutěží a umisťují se na pěkných místech, často i na těch nejvyšších. Začíná nový školní rok 2017/2018 a proto se zkusme ohlédnout za úspěchy našich žáků v loňském roce, který nebyl vůbec špatný.
A tak proč se nepochlubit a nepoděkovat těm, kteří tak vzorně naši školu reprezentovali.

Oblast, ve které naši žáci byli úspěšní, byla opravdu široká.

Přední místa jsme obsazovali v matematických soutěžích a v soutěžích v programování 

  • Matematická olympiáda
    • (okresní kolo) 1. místo M. Valtrová
  • Matematický klokan
    • kat. Benjamín M. Valtrová – nejlepší řešitel
  • Pythagoriáda
    • (okresní kolo) 1. místo (6. roč.) M. Stoklasa, 2. místo (7. roč)
  • Soutěž v programování
    • (okresní kolo) 1. místo J. Heralt,
    • (krajské kolo) 5. místo J. Heralt,
    • (celostátní kolo) 3. místo Jiří Heralt
  • Programování 2017
    • 1. místo a cena odborné poroty J. Heralt,
    • postup do finále mezi 10 nejlepších žáků – Ema Bohdalová
  • Bajtík – počítačová soutěž
    • kategorie Kilobajtík – 1. místo M. Šlejmar
    • kategorie Megabajtík – 2. místo A. Shehata
    • kategorie Gigabajtík – 1. místo J. Heralt

Krásných výsledků jsme dosáhli v jazykových a recitačních soutěžích

  • Olympiáda z českého jazyka
    • (okresní kolo) 2. místo T. Fingerhutová
  • Soutěž v NJ
    • (okresní kolo) 2. místo F. Onderka,
    • (krajské kolo) 1. místo N. Flaume,
    • (ústřední kolo) 4. místo N. Flaume
  • Recitační soutěž
    • (okresní kolo) 2. místo V. Kalafová,
    • (krajské kolo) 3. místo N. Pasrbková

Úspěchy jsme sklízeli také ve výtvarných a pěveckých soutěžích a v technických dovednostech

  • Soutěž Pojďme kreslit slona
    • 1. místo V. Janiš,
    • 3. místo Š. Šotek
  • Opavský skřivánek
    • 3. místo K. Štorková,
    • 2. místo K. Štorková a B. Adamová
  • Soutěž v technických dovednostech
    • 1. místo F. Jaroš
  • Bricks Game
    • 2. místo M. Arleth, E. Klimková, M. Dehner, Š. Pala, J. Petkov
  • Psaní na počítači ,,Datel,,
    • 1. místo M. Košťálek,
    • 2. místo D. Dubovický

Naše děti mají rady i přírodovědné, zeměpisné a logické soutěže

  • Logická olympiáda
    • M. Valtrová (postup do celostátního kola),
    • M. Valtrová(ústřední kolo) 20. místo
  • Evropa kolem nás
    • 3.– 4. místo M. Valtrová, A. Lindovská, K. Kubelová
  • Zlatý list (krajské kolo)
    • 1. místo a postup do celostátního kola J. Chovanec, M. Král, M. Valtrová, A. Lindovská, V. Kalafová, K. Kostihová

Nevyhýbáme se ani sportovním soutěžím a i tady získáváme krásná umístění

  • Basketbal (regionální divize)
    • 2. místo chlapci 3.–5. tříd,
    • (okresní kolo) 1. místo chlapci 6.–7. tříd
  • Volejbal
    • 2. místo dívky 8.–9. tříd
  • Super Cup- plážový volejbal
    • 1. místo E. Chlopčíková, Š. Valenta, O. Havránek
  • Plavání IV. kategorie
    • 1. místo R. Sukeník, M. Arleth, V. Sedlák, T. Hrbáček, L. Cuc, M. Heralt
  • Opavské vánočky
    • 2. místo děvčata 8.–9. ročníků

Úspěchy v dalších soutěžích

  • Dopravní soutěž mladých cyklistů 2017
    • (1. kat.) 2. místo E. Shonová, S. Stoklasová, M. Stoklasa, J. Válek
    • (2. kat.) 1. místo D. Ivanco, F. Pietroň, B. Krečmerová, K. Krybusová
  • Branný den
    • (okresní kolo) třída V.B  2. místo, třída VIII.A 2. místo, třída VIII.B 3. místo

Děkujeme všem žákům, kteří naši školu tak vzorně reprezentovali, a učitelům za jejich přípravu a všem přejeme hodně úspěchu v novém školním roce 2017/2018.

Plán akcí na leden 2022

5. 1. St 

  • 14:30 Pracovní porada
  • Zimní sporty trochu jinak – akce ŠD

12. 1. St 

  • Přednáška a diskuze na téma: „Fascinující mikrosvět“ 8. A a 8. B s fyzikem mikročástic ze Slezské univerzity v Opavě

13. 1. Čt

  • Zdobení stromků pro zvířátka – akce ŠD

17. 1. Po

  • 8:15 – 11:00 Den profesí

20. 1. Čt

  • Soutěž v německém jazyce – školní kolo

22. 1. So

  • Pohádkový svět

25. 1.  Út

  • Družinová Superstar – akce ŠD

 26. 1. St

  • 14:30 Pedagogická rada

27. 1. Čt

  • On-line test 2. kola soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“

28. 1. Pá 

  • Přírodovědná soutěž MGO

30. 1. Ne 

  • Lyžařský výcvik ( 30. 1. Ne – 4. 2. Pá)

31. 1. Po

  • 8:30 Planeta Země Madagaskar (5.-9. ročník)
  • Lyžařský výcvik ( 30. 1. Ne – 4. 2. Pá)
Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament