boženy němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Zkoumavé čtení

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Ohlédnutí za úspěchy žáků naší školy v loňském školním roce

Žáci naší školy se pravidelně účastní různých soutěží a umisťují se na pěkných místech, často i na těch nejvyšších. Začíná nový školní rok 2017/2018 a proto se zkusme ohlédnout za úspěchy našich žáků v loňském roce, který nebyl vůbec špatný.
A tak proč se nepochlubit a nepoděkovat těm, kteří tak vzorně naši školu reprezentovali.

Oblast, ve které naši žáci byli úspěšní, byla opravdu široká.

Přední místa jsme obsazovali v matematických soutěžích a v soutěžích v programování 

  • Matematická olympiáda
    • (okresní kolo) 1. místo M. Valtrová
  • Matematický klokan
    • kat. Benjamín M. Valtrová – nejlepší řešitel
  • Pythagoriáda
    • (okresní kolo) 1. místo (6. roč.) M. Stoklasa, 2. místo (7. roč)
  • Soutěž v programování
    • (okresní kolo) 1. místo J. Heralt,
    • (krajské kolo) 5. místo J. Heralt,
    • (celostátní kolo) 3. místo Jiří Heralt
  • Programování 2017
    • 1. místo a cena odborné poroty J. Heralt,
    • postup do finále mezi 10 nejlepších žáků – Ema Bohdalová
  • Bajtík – počítačová soutěž
    • kategorie Kilobajtík – 1. místo M. Šlejmar
    • kategorie Megabajtík – 2. místo A. Shehata
    • kategorie Gigabajtík – 1. místo J. Heralt

Krásných výsledků jsme dosáhli v jazykových a recitačních soutěžích

  • Olympiáda z českého jazyka
    • (okresní kolo) 2. místo T. Fingerhutová
  • Soutěž v NJ
    • (okresní kolo) 2. místo F. Onderka,
    • (krajské kolo) 1. místo N. Flaume,
    • (ústřední kolo) 4. místo N. Flaume
  • Recitační soutěž
    • (okresní kolo) 2. místo V. Kalafová,
    • (krajské kolo) 3. místo N. Pasrbková

Úspěchy jsme sklízeli také ve výtvarných a pěveckých soutěžích a v technických dovednostech

  • Soutěž Pojďme kreslit slona
    • 1. místo V. Janiš,
    • 3. místo Š. Šotek
  • Opavský skřivánek
    • 3. místo K. Štorková,
    • 2. místo K. Štorková a B. Adamová
  • Soutěž v technických dovednostech
    • 1. místo F. Jaroš
  • Bricks Game
    • 2. místo M. Arleth, E. Klimková, M. Dehner, Š. Pala, J. Petkov
  • Psaní na počítači ,,Datel,,
    • 1. místo M. Košťálek,
    • 2. místo D. Dubovický

Naše děti mají rady i přírodovědné, zeměpisné a logické soutěže

  • Logická olympiáda
    • M. Valtrová (postup do celostátního kola),
    • M. Valtrová(ústřední kolo) 20. místo
  • Evropa kolem nás
    • 3.– 4. místo M. Valtrová, A. Lindovská, K. Kubelová
  • Zlatý list (krajské kolo)
    • 1. místo a postup do celostátního kola J. Chovanec, M. Král, M. Valtrová, A. Lindovská, V. Kalafová, K. Kostihová

Nevyhýbáme se ani sportovním soutěžím a i tady získáváme krásná umístění

  • Basketbal (regionální divize)
    • 2. místo chlapci 3.–5. tříd,
    • (okresní kolo) 1. místo chlapci 6.–7. tříd
  • Volejbal
    • 2. místo dívky 8.–9. tříd
  • Super Cup- plážový volejbal
    • 1. místo E. Chlopčíková, Š. Valenta, O. Havránek
  • Plavání IV. kategorie
    • 1. místo R. Sukeník, M. Arleth, V. Sedlák, T. Hrbáček, L. Cuc, M. Heralt
  • Opavské vánočky
    • 2. místo děvčata 8.–9. ročníků

Úspěchy v dalších soutěžích

  • Dopravní soutěž mladých cyklistů 2017
    • (1. kat.) 2. místo E. Shonová, S. Stoklasová, M. Stoklasa, J. Válek
    • (2. kat.) 1. místo D. Ivanco, F. Pietroň, B. Krečmerová, K. Krybusová
  • Branný den
    • (okresní kolo) třída V.B  2. místo, třída VIII.A 2. místo, třída VIII.B 3. místo

Děkujeme všem žákům, kteří naši školu tak vzorně reprezentovali, a učitelům za jejich přípravu a všem přejeme hodně úspěchu v novém školním roce 2017/2018.

Plán akcí na září 2021

1. 9. St

  • Zahájení školního roku

3. 9. Pá

  • Zahájení plaveckého výcviku – IV.A, III.A

6. 9. Po

  • Adaptační pobyt VI.A

7. 9. Út

  •  Adaptační pobyt VI.A
  • 15:00 Videokonference „Dešťovka“ – Lexová
  • 9:00 Nadaní žáci – Lexová
  • Zahájení plaveckého výcviku V.A, V.B

8. 9. St

  • Kreslení na asfalt – akce ŠD

9. 9. Čt   

  • Adaptační pobyt VI.B

10. 9. Pá 

  • Adaptační pobyt VI.B
  • Zkoumavé čtení – projekt – Svozilová, Neuvirtová Slováčková, Sokolová, Honajzerová, Maschková, Dočkalová

15. 9 . St

  • 14:30 Pracovní porada

17. 9. Pá  

  • Focení prvňáčků

22. 9. St   

  • Šipkovaná – akce ŠD

30. 9. Čt

  • 16:00 Schůzka třídních důvěrníků
  • 17:00 Třídní schůzky
Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament