boženy němcové 2
Aktuálně
  • Vánoční besídka – video
  • Volná tělocvična – informace zde
  • 19. 1. So – Pohádkový svět – pro předškoláky
  • VYHRÁLI JSME KANTORSKÝ VOLEJBAL!
  • Naše škola je zapojena do projektu Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Bližší informace o projektech naleznete zde.

Klub rodičů ve šk. r. 2018/2019

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 -

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament

Jazyková škola HELLO – partner školy
Soutěž Bobřík informatiky

Ve dnech 5. až 16. listopadu 2018 se žáci naší školy zúčastnili předmětové soutěže Bobřík informatiky, která je podporována Ministerstvem školství.

  • Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií.
  • Klade si za cíl seznamovat žáky s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.
  • Žáci soutěží ve třech věkových kategoriích od 4. ročníku po 9. ročník.
  • Žáci odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
  • Žáci vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce.

Této soutěže se zúčastnili všichni žáci 4. až 9. tříd ve třech kategoriích Mini, Benjamin a Kadet. Žáci vyplňují test na počítači v prostředí webového prohlížeče. Na zpracování 15 otázek testu je dáno 40 minut. Kategorie Mini – 1. stupeň ZŠ – má na 12 otázek 30 minut. Úspěšným řešitelem se stává žák, který obdrží 150 bodů, u kategorie Mini 120 bodů. V tabulkách pod tímto textem najdete jména žáků, kteří se stali úspěšnými řešiteli této soutěže. Gratulujeme všem úspěšným řešitelům!

Úspěšní řešitelé soutěže Bobřík informatiky v kategorii Mini
Třída Jméno Body
5. ročník Dočkal Jan 192
4. ročník Matušek Jan 192
5. ročník Klára Hrušková 183
5. ročník Anna Pierníková 180
5. ročník Šterbová Julie 177
5. ročník Šebková Veronika 172
5. ročník Abrahám Michael 172
5. ročník Jasenková Kateřina 172
5. ročník Krybus Lukáš 165
5. ročník Šindlerová Nela 160
5. ročník Karolina Kušnírová 160
5. ročník Svoboda Dominik 156
5. ročník Nela Sabová 156
5. ročník Reichel Jakub 150
5. ročník Mokrošová Natálie 148
5. ročník Palyza Miki 145
5. ročník Veselý Štěpán 144
5. ročník Armlichová Tereza 144
5. ročník Tadeáš Koráb 142
5. ročník Molínová Valerie 141
4. ročník Jírová Ema 140
5. ročník Vícha Matěj 140
5. ročník Kryštof Golombek 132
5. ročník Tobiáš Večerek 129
4. ročník Zimolová Klára 129
4. ročník Plačková 128
4. ročník Perkins Micah 128
5. ročník Michal Šrámek 126
5. ročník Dželili Filip 125
4. ročník Nociarová  Barbora 124
5. ročník Hana Arendarčíková 124
4. ročník Žůrková Jitka 124
5. ročník Adam Pechník 120
5. ročník Andreas Urbánek 120

 

Úspěšní řešitelé soutěže Bobřík informatiky v kategorii Benjamin
Třída Jméno Body
7. ročník Soňa Chodurová 205
6. ročník Jasník Kristián 195
7. ročník Amálie Podrazká 189
7. ročník Andronikidu Viktorie 184
6. ročník Měchová Bára 184
6. ročník Zimolová Eliška 184
7. ročník Alice Štefková 176
7. ročník Josef Sýkora 173
6. ročník Václav Stoklasa 169
7. ročník Alexandra Zavadilová 168
6. ročník Žůrková Šárka 168
6. ročník Machovská Sofie 168
7. ročník Matyáš Laryš 167
7. ročník Veronika Izraelová 164
7. ročník Nikola Flasarová 159
7. ročník Tereza Mlčochová 156
6. ročník Fajkus Lukáš 154
6. ročník Schillerová Hana 153

 

Úspěšní řešitelé soutěže Bobřík informatiky v kategorii Kadet
Třída Jméno Body
9. ročník Klepek Filip 212
9. ročník Valtrová Michaela 208
9. ročník Král Martin 193
9. ročník Petkov Jan 192
9. ročník Kostihová Kristýna 192
8. ročník Jurásek Štěpán 190
9. ročník Kalafová Viktória 188
9. ročník Plaček Patrik 188
9. ročník Matýsková Věra 185
9. ročník Věntus Tadeáš 185
9. ročník Kříž Vojtěch 180
9. ročník Jirků Hana 164
8. ročník Denisa Gebauerová 161
9. ročník Klára Kostová 161
9. ročník Jaroš František 160
9. ročník Kovalčík Ondřej 160
8. ročník Matyáš Stoklasa 156
9. ročník Pala Štěpán 156
8. ročník Anna Pierníková 156
8. ročník Jan Bulek 153
9. ročník Hudymač Jakub 153
8. ročník Ruský Filip 153
8. ročník Alžběta Baránková 150
9. ročník Machovská Adéla 150
Kalendář akcí na leden 2019

3. 1. Čt

  • Zahájení vyučování po vánočních prázdninách
  • DVPP Lyžařský kurz – Matušek, Černá

4. 1. Pá

  • DVPP Lyžařský kurz – Matušek, Černá

7. 1. Po

  • DVPP Lyžařský kurz – Černá

8. 1. Út  

  • 13:45 Schůzka jazykářů se zástupci Hello

9. 1. St

  • Školní kolo olympiády NJ
  • 14:00 Schůzka Pohádkový svět (k 20.1.)
  • 4:30 Pracovní porada
  • Schůzka koordinátorů EVVO

10. 1. Čt

  • 10:00 Broučci (SD – 70,-Kč) – II.A, II.B
  • Florbal IV. Kategorie
  • Školní kolo olympiády AJ

15. 1. Út

  • Sociometrické šetření VIII.B

16. 1. St

  • Emise Ch
  • Sportovní odpoledne – akce ŠD

17. 1. Čt

  • Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR – Pozvánka na Přípravný kurz – 14:00 hodin, Patrik Plaček 9.B

19. 1. So

  • Pohádkový svět – pro předškoláky

22. 1. Út

  • Práce se třídou VIII.B
  • Do 8:00 uzavření známek

23. 1. St

  • 14:30 Pedagogická rada

24. 1. Čt

  • DVPP Logopedie – Schreierová
  • Družinová superstar – akce ŠD
  • 16:00 Klub rodičů „Psychosomatika u dětí“  – MUDr. Štecová
  • Vzájemná návštěva školních asistentů na školách

25. 1. Pá

  • DVPP Logopedie – Schreierová

29. 1. Út

  • Trestní odpovědnost OSPOD VIII.A, VIII.B (1. a 2.v.h)
  • Šplh II. Kategorie
  • Okresní kolo geologická olympiády

30. 1. St

  • Chemická pohádka (MG) – II.A, III.B
  • Šplh III. + IV. Kategorie
  • Okresní kolo MO Z5, Z9 – M. Valtrová
  • DVPP Geografický seminář – Černá, Bartošík
  • DVPP Logopedie – Schreierová

31. 1. Čt

  • 8:30 Planeta Země – kino Mír (4. – 9. ročník)
  • DVPP Logopedie – Schreierová

1. 2. Pá

  • Pololetní prázdniny