Stužkonoska modrá (recitační soutěž)

Prosluněného dne 19.9. se zástupci naší školy zúčastnili v honosných prostorách Sálu purkmistrů Obecního domu v Opavě soutěže Stužnokoska modrá, která je nedílnou součástí festivalu Bezručova Opava. Naše škola měla v ohni tři „žhavá recitátorská želízka“ Nelu Pasrbkovou (text Skladatelův den), Viktorii Kalafovou (text Sídlištěm šmejdí na kobyle) a Annu Piernikovou (text Hujerová). V příjemné, téměř rodinné atmosféře, podala naše děvčata naprosto skvělé výkony a celkově obsadila 1. místo – Nela Pasrbková, 3. místo Viktoria Kalafová a pomyslnou bramborovou medaili obdržela Anna Pierniková, jíž k dosažení  třetího místa chybělo pouhého půl bodu. V pozdních odpoledních  hodinách se všichni recitátoři přesunuli na  závěrečnou přehlídku vítězů  do Domu Petra Bezruče, aby tam před širokou veřejností odprezentovali svá vystoupení. Děvčatům srdečně blahopřejeme k dosažení skvělých umístění a zároveň jim děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy. Zároveň bychom chtěli poděkovat organizátorům soutěže za její hladký průběh, milou atmosféru a příjemně strávený den.