boženy němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Zkoumavé čtení

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Stužkonoska modrá (recitační soutěž)

Prosluněného dne 19.9. se zástupci naší školy zúčastnili v honosných prostorách Sálu purkmistrů Obecního domu v Opavě soutěže Stužnokoska modrá, která je nedílnou součástí festivalu Bezručova Opava. Naše škola měla v ohni tři „žhavá recitátorská želízka“ Nelu Pasrbkovou (text Skladatelův den), Viktorii Kalafovou (text Sídlištěm šmejdí na kobyle) a Annu Piernikovou (text Hujerová). V příjemné, téměř rodinné atmosféře, podala naše děvčata naprosto skvělé výkony a celkově obsadila 1. místo – Nela Pasrbková, 3. místo Viktoria Kalafová a pomyslnou bramborovou medaili obdržela Anna Pierniková, jíž k dosažení  třetího místa chybělo pouhého půl bodu. V pozdních odpoledních  hodinách se všichni recitátoři přesunuli na  závěrečnou přehlídku vítězů  do Domu Petra Bezruče, aby tam před širokou veřejností odprezentovali svá vystoupení. Děvčatům srdečně blahopřejeme k dosažení skvělých umístění a zároveň jim děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy. Zároveň bychom chtěli poděkovat organizátorům soutěže za její hladký průběh, milou atmosféru a příjemně strávený den.

Plán akcí na září 2021

1. 9. St

  • Zahájení školního roku

3. 9. Pá

  • Zahájení plaveckého výcviku – IV.A, III.A

6. 9. Po

  • Adaptační pobyt VI.A

7. 9. Út

  •  Adaptační pobyt VI.A
  • 15:00 Videokonference „Dešťovka“ – Lexová
  • 9:00 Nadaní žáci – Lexová
  • Zahájení plaveckého výcviku V.A, V.B

8. 9. St

  • Kreslení na asfalt – akce ŠD

9. 9. Čt   

  • Adaptační pobyt VI.B

10. 9. Pá 

  • Adaptační pobyt VI.B
  • Zkoumavé čtení – projekt – Svozilová, Neuvirtová Slováčková, Sokolová, Honajzerová, Maschková, Dočkalová

15. 9 . St

  • 14:30 Pracovní porada

17. 9. Pá  

  • Focení prvňáčků

22. 9. St   

  • Šipkovaná – akce ŠD

30. 9. Čt

  • 16:00 Schůzka třídních důvěrníků
  • 17:00 Třídní schůzky
Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament