Školní kolo recitační soutěže

V pátek 9.2. 2018 se uskutečnilo na naší škole školní kolo v soutěže v dětské recitaci. Přihlášeni byli mladí recitátoři  ve čtyřech soutěžních kategoriích. Nejmladší prvňáčci, kteří  si  vůbec poprvé vyzkoušeli, jaké je to vystupovat před zvědavým obecenstvem, se  zhostili  svého úkolu bez výrazné trémy a podali skvělé výkony. Vítězi nulté kategorie se stali :

Karolína Mojiková (1. místo) a Daniel  Vojtíšek (2. místo) z  I. B. První  soutěžní kategorii tvořily děti ze 2. a 3. tříd, zde podali nejlepší výkony: Vojtěch Osadník (1. místo) z II.A. David Stuchlík (2.místo) z II. A. Porota v této kategorii udělila dvě třetí místa a to Barboře Nociarové a Julii Pavelkové ze  III. B. Druhá soutěžní kategorie, složená z recitátorů ze 4. a 5. tříd, byla velice silně obsazená a zde se nejlépe umístily: 1. místo: Karolína Vavrečková, V. B , 2. místo: Eva Kracíková, V. B a 3. místo získala Marie Beranová, V. B. Velice těžké to měla porota při rozhodování o nejvyšších umístěních ve třetí soutěžní kategorii, v níž bylo také mnoho zástupců, kteří byli navíc výborně připraveni a bylo radost je poslouchat. Nejlépe nám zarecitovala  a v této kategorii zvítězila Nela Pasrbková ze  VI. B, na 2. místě  se umístil Adam Ďurech ze  VII. B a byla opět udělena dvě třetí místa, na něž dosáhly Eliška Bouchalová, VI. B a  Anna Pierniková, VII. B. Ve čtvrté kategorii zvítězila žákyně VIII.B Viktória Kalafová. Všichni soutěžící, kteří obsadili první a druhá místa,  postupují do okrskového kola, jež proběhne v pátek  23.2. 2018 v Loutkovém divadle SVČ Opava.  Všem soutěžícím děkujeme za účast v soutěži, organizátorům za vzornou přípravu soutěže,  vítězům srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí v okrskovém kole.