Zúčastnili jsme se soutěže Mladý zemědělec

Ve středu 27.3.  2024 se na Masarykově střední zemědělské škole konalo oblastní kolo soutěže Mladý zemědělec, do níž se žáci v průběhu roku aktivně zapojili. Do oblastního kola postoupili celkem tři soutěžící z osmého ročníku, kteří dosáhli ve školním kole soutěže nejvíce bodů. Žáci měli k dispozici studijní materiály, z nichž čerpali vědomosti nutné ke zdárnému vypracování teoretického testu,a další část soutěže se skládala z části praktické, jejíž součástí byly dovednosti, bez nichž se opravdový zemědělec v praxi neobejde – od poznávání osiva, přes dojení krávy, určování komponentů zemědělských strojů až po dovednosti spojené s ovládáním strojů a zemědělského nářadí. Zatímco soutěžící se doslova potili u plnění poměrně složitých úkolů, pro pedagogický dozor byly připraveny aktivity v podobě exkurze do závodu produkujícího zemědělské stroje – konkrétně Opal Agri v Životicích, jednotliví vyučující nás provedli a dokonale seznámili s možnostmi, které skýtá studium na zemědělské škole – provedli učitele zúčastněných soutěžících nejen učebnami, ale měli možnost  navštívit také  skleníky, prodejnu rostlin, seznámit se s  drobnochovem ve stájích a chlévech a prohlédnout si  dílny, v nichž probíhá technická výuka. Soutěž byla skvěle zorganizována,  děti si odnesly řadu suvenýrů a celý soutěžní den  si všichni maximálně užili, za tento skvělý zážitek bychom chtěli co nejsrdečněji poděkovat. I když naši zástupci do celostátního kola nepostoupili, už se těšíme  na příští ročník této soutěže.